Prædikantlister

 

Palmesøndag

Søndag d. 25. marts kl.  10

Alle præster. Prædikant Annemarie Lund

 

Mandag d. 26. marts kl. 17.

Liturgisk aftensang

Ib Lauritsen

 

Tirsdag d. 27. marts kl. 17.

Liturgisk aftensang

Ib Lauritsen

 

Onsdag d. 28. marts kl. 17

Liturgisk aftensang.

Ib Lauritsen

 

Skærtorsdag, d. 29. marts kl. 19.30

Ib Lauritsen

 

Langfredag, d. 30. marts kl. 10

Anne Boye

 

Lørdag d. 31. marts kl. 17

Liturgisk aftensang.

 

April

 

Påskedag, d. 1. april kl. 10

Annemarie Lund

 

2. påskedag, d. 2. april kl. 10

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. april kl. 10

1. søndag efter påske

Anne Boye

 

Søndag d. 15. april kl. 10

2. s.e. påske

Annemarie Lund

 

Søndag d. 22. april kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

St. Bededag d. 27. april kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

Lørdag d. 28. april kl. 9.30 og 11.30

Konfirmation

Anne Boye

 

Søndag d. 29. april kl. 10

4. s.e. påske

Ib Lauritsen

 

Maj

Søndag d. 6. maj kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

Kr. Himmelfartsdag, d. 10. maj kl. 10

Annemarie Lund

 

Søndag d. 13. maj kl. 10

6. s.e. påske

Anne Boye

 

Pinsedag, søndag d. 20. maj kl. 10

Annemarie Lund

 

2. pinsedag, d. 21. maj kl. 11

Fælles udendørsgudstjeneste i Slotshaven

 

Søndag d. 27. maj kl. 10

Trinitatis søndag

Ib Lauritsen

 

 

Juni

 

Søndag d. 3. juni kl. 10

1. søndag i trinitatis

Annemarie Lund

 

Søndag d. 10. juni kl. 10

2. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 17. juni kl. 10

3. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 24. juni kl. 10

4. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Juli

 

Søndag d. 1. juli kl. 10

5. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. juli kl. 10

6. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 15. juli kl. 10

7. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 22. juli kl. 10

8. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 29. juli kl. 10

9. s. i trin.

Anne Boye

 

 

August

 

Søndag d. 5. august kl. 10

10. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 12. august kl. 10

11. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 19. august kl. 10

12. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 26. august kl. 10

13. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 2. september kl. 10

Høstgudstjeneste -

 

Søndag d. 9. september kl. 10

 

Stiftsstævne for Ydre Mission

 

 

Kalender

Klik på begivenheden for yderligere oplysninger. 

BegivenhedDato

Gudstjeneste

Søndag d.27. maj Trinitatis søndag Ib Lauritsen

27. maj 10:00
11:00
27. maj 10:00 -
11:00

OBS! AFLYST - Familiegudstjeneste

OBS OBS! AFLYST ! Familiegudstjenesten er udskudt til efteråret 2018.  Søndag …

27. maj 14:00
15:00
27. maj 14:00 -
15:00

AFLYST !! Himmelske Toner - foredrag m. John Frandsen

Foredraget er desværre AFLYST.  Forventes gennemført i september …

30. maj 19:30
21:30
30. maj 19:30 -
21:30

Bustur

Fredag d. 1. juni kl. 12 – 17 BUSTUR Besøg i Hellig Kors kirke i Jyllinge og …

1. jun 12:00
17:00
1. jun 12:00 -
17:00

Gudstjeneste

Søndag d.3. juni kl 10 1. s.i trinitatis Annemarie Lund

3. jun 10:00
11:00
3. jun 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

søndag d.10. juni kl 10 2. s.i. trin Anne Boye

10. jun 10:00
11:00
10. jun 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

Søndag d.17. juni kl 10 3. s.i. trin. Annemarie Lund

17. jun 10:00
11:00
17. jun 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

Søndag d.24. juni kl 10 4.s.i.trin Ib Lauritsen

24. jun 10:00
11:00
24. jun 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

søndag d.1. juli kl 10 5.s.i.trin Annemarie Lund

1. jul 10:00
11:00
1. jul 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

søndag d.8. juli kl 10 6.s.i.trin Annemarie Lund

8. jul 10:00
11:00
8. jul 10:00 -
11:00
Viser 1 til 10 af 20
<< <- 1-10 11-20 -> >>