Prædikantlister

Juni

 

Søndag d. 3. juni kl. 10

1. søndag i trinitatis

Annemarie Lund

 

Søndag d. 10. juni kl. 10

2. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 17. juni kl. 10

3. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 24. juni kl. 10

4. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Juli

 

Søndag d. 1. juli kl. 10

5. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. juli kl. 10

6. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 15. juli kl. 10

7. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 22. juli kl. 10

8. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 29. juli kl. 10

9. s. i trin.

Anne Boye

 

AUGUST

 

Søndag d. 5. august kl. 10

10. s.e.trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 12. august kl. 10

11. s.e.trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 19. august kl. 10

12. s.e.trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 26. august kl. 10

13. s.e.trin.

Anne Boye

 

SEPTEMBER

 

Søndag d. 2. september kl. 10

Høstgudstjeneste

Annemarie Lund

 

Søndag d. 9. september kl. 10.30 NB NB NB

Ydre Missions Stiftsstævne

Biskop Lise-Lotte Rebel

 

Søndag d. 16. september kl. 10

16. s.e.trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 23. september kl. 10

17. s.e.trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 30. september kl. 10

18. s.e.trin.

Ib Lauritsen

 

OKTOBER

 

Søndag d. 7. oktober kl. 10

19. s.e.trin.

Annemarie Lund

 

Familiegudstjeneste kl. 14

Alle præster

 

Søndag d. 14. oktober kl. 10

20. s.e.trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 21. oktober kl. 10

21. s.e.trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 28. oktober kl. 10

22. s.e.trin.

Anne Boye

 

NOVEMBER

 

Søndag d. 4. november kl. 10.00

Alle helgens dag

Annemarie Lund

 

Landsforeningen Spædbørnsdød kl. 14

Ib Lauritsen

 

Mindegudstjeneste for årets døde kl. 19.30

Alle præster

 

Søndag d. 11. november kl. 10

24. s.e.trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 18. november kl. 10

25. s.e.trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 25. november kl. 10

Sidste søndag i kirkeåret

Anne Boye

 

 

 

DECEMBER

 

Søndag d. 2. december kl. 10

1. s. i advent

Annemarie Lund

 

 

Søndag d. 9. december kl. 10

2. s. i advent

Anne Boye

 

Søndag d. 16. december kl. 10

3. s. i advent

Annemarie Lund

 

Søndag d. 23. december kl. 10

4. s. i advent

De ni læsninger – musikgudstjeneste

Ib Lauritsen

 

Juleaften

Mandag 24. december

Familiegudstjeneste kl. 13

Annemarie Lund

Julegudstjeneste kl. 14.30

Annemarie Lund

Julegudstjeneste kl. 16

Ib Lauritsen

 

Tirsdag d. 25. december kl. 10

Juledag

Annemarie Lund

 

Onsdag d. 26. december kl. 10

2. juledag

Anne Boye

 

Søndag d. 30. december kl. 10

Julesøndag

Ib Lauritsen

 

JANUAR 2019

 

Tirsdag 1. januar kl. 16

Nytårsdag

Annemarie Lund

 

 

Kalender

Klik på begivenheden for yderligere oplysninger. 

BegivenhedDato

Gudstjeneste

Gudstjeneste kl 10 12.s.e.trin. Annemarie Lund  

19. aug 10:00
11:00
19. aug 10:00 -
11:00

Babysalmesang

Vi mødes inde i kirken og synger, danser og vugger os igennem nye og kendte …

21. aug 11:00
12:00
21. aug 11:00 -
12:00

Højskoleeftermiddag

Højskole eftermiddag.Sensommer med sang og gode …

23. aug 14:00
16:00
23. aug 14:00 -
16:00

Koncert med orgel-duo fra Skt. Petersborg

Det russiske ægtepar Dina Ikhina og Denis Makhanov er koncertorganister fra …

25. aug 16:00
17:00
25. aug 16:00 -
17:00

Gudstjeneste

Gudstjeneste kl 10 13. s.e.trin. Anne Boye

26. aug 10:00
11:00
26. aug 10:00 -
11:00

Babysalmesang

Vi mødes inde i kirken og synger, danser og vugger os igennem nye og kendte …

28. aug 11:00
12:00
28. aug 11:00 -
12:00

Høstgudstjeneste

Høstgudstjeneste kl 10 Annemarie Lund

2. sep 10:00
11:00
2. sep 10:00 -
11:00

Babysalmesang

Babysalmesang  Spørgsmål og tilmelding til Kirke- og kulturmedarbejder Lene …

4. sep 11:00
12:00
4. sep 11:00 -
12:00

Babysalmesang

Vi mødes inde i kirken og synger, danser og vugger os igennem nye og kendte …

4. sep 11:00
12:00
4. sep 11:00 -
12:00

Musicalprojekt 4.-5. kl.

Musicalprojekt for børn i 4.-5. klasse. 5.september til 14. november. Afsluttes med …

5. sep 14:45
16:45
5. sep 14:45 -
16:45
Viser 1 til 10 af 52
<< <- 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-52 -> >>