Prædikantlister

 

Palmesøndag

Søndag d. 25. marts kl.  10

Alle præster. Prædikant Annemarie Lund

 

Mandag d. 26. marts kl. 17.

Liturgisk aftensang

Ib Lauritsen

 

Tirsdag d. 27. marts kl. 17.

Liturgisk aftensang

Ib Lauritsen

 

Onsdag d. 28. marts kl. 17

Liturgisk aftensang.

Ib Lauritsen

 

Skærtorsdag, d. 29. marts kl. 19.30

Ib Lauritsen

 

Langfredag, d. 30. marts kl. 10

Anne Boye

 

Lørdag d. 31. marts kl. 17

Liturgisk aftensang.

 

April

 

Påskedag, d. 1. april kl. 10

Annemarie Lund

 

2. påskedag, d. 2. april kl. 10

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. april kl. 10

1. søndag efter påske

Anne Boye

 

Søndag d. 15. april kl. 10

2. s.e. påske

Annemarie Lund

 

Søndag d. 22. april kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

St. Bededag d. 27. april kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

Lørdag d. 28. april kl. 9.30 og 11.30

Konfirmation

Anne Boye

 

Søndag d. 29. april kl. 10

4. s.e. påske

Ib Lauritsen

 

Maj

Søndag d. 6. maj kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

Kr. Himmelfartsdag, d. 10. maj kl. 10

Annemarie Lund

 

Søndag d. 13. maj kl. 10

6. s.e. påske

Anne Boye

 

Pinsedag, søndag d. 20. maj kl. 10

Annemarie Lund

 

2. pinsedag, d. 21. maj kl. 11

Fælles udendørsgudstjeneste i Slotshaven

 

Søndag d. 27. maj kl. 10

Trinitatis søndag

Ib Lauritsen

 

 

Juni

 

Søndag d. 3. juni kl. 10

1. søndag i trinitatis

Annemarie Lund

 

Søndag d. 10. juni kl. 10

2. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 17. juni kl. 10

3. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 24. juni kl. 10

4. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Juli

 

Søndag d. 1. juli kl. 10

5. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. juli kl. 10

6. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 15. juli kl. 10

7. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 22. juli kl. 10

8. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 29. juli kl. 10

9. s. i trin.

Anne Boye

 

 

August

 

Søndag d. 5. august kl. 10

10. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 12. august kl. 10

11. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 19. august kl. 10

12. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 26. august kl. 10

13. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 2. september kl. 10

Høstgudstjeneste -

 

Søndag d. 9. september kl. 10

 

Stiftsstævne for Ydre Mission

 

 

Kalender

Klik på begivenheden for yderligere oplysninger. 

BegivenhedDato

Konfirmation

Søndag d. 22. april kl. 10 Konfirmation Annemarie Lund

22. apr 10:00
11:00
22. apr 10:00 -
11:00

Konfirmation

  St. Bededag d. 27. april kl. 10 Konfirmation Annemarie Lund    

27. apr 10:00
11:00
27. apr 10:00 -
11:00

Konfirmation

  Lørdag d. 28. april kl. 9.30 og 11.30 Konfirmation Anne Boye    

28. apr 09:30
10:30
28. apr 09:30 -
10:30

Konfirmation

Lørdag d. 28. april kl. 9.30 og 11.30 Konfirmation Anne Boye

28. apr 11:30
12:30
28. apr 11:30 -
12:30

Gudstjeneste

Søndag d. 29. april kl. 10 4. s.e. påske Ib Lauritsen

29. apr 10:00
11:00
29. apr 10:00 -
11:00

Højskoleeftermiddag

  Torsdag d. 3. maj kl. 14-16 Højskole Eftermiddag Sko i 500 år. Hvorfor …

3. maj 14:00
16:00
3. maj 14:00 -
16:00

Konfirmation

Søndag d.6. maj kl 10 Konfirmation Annemarie Lund

6. maj 10:00
11:00
6. maj 10:00 -
11:00

Klaverkoncert

  Søndag d. 6. maj kl. 15 KLAVERKONCERT Mere Brahms. Fantastisk koncert: Den …

6. maj 15:00
16:00
6. maj 15:00 -
16:00

Gudstjeneste

Kristi Himmelfartsdag d.10. maj kl 10 Annemarie Lund

10. maj 10:00
11:00
10. maj 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

søndag d. 13. maj 6. s.e. påske Anne Boye

13. maj 10:00
11:00
13. maj 10:00 -
11:00
Viser 1 til 10 af 32
<< <- 1-10 11-20 21-30 31-32 -> >>