Gudstjenester

 

Palmesøndag

Søndag d. 25. marts kl.  10

Alle præster. Prædikant Annemarie Lund

 

Mandag d. 26. marts kl. 17.

Liturgisk aftensang

Ib Lauritsen

 

Tirsdag d. 27. marts kl. 17.

Liturgisk aftensang

Ib Lauritsen

 

Onsdag d. 28. marts kl. 17

Liturgisk aftensang.

Ib Lauritsen

 

Skærtorsdag, d. 29. marts kl. 19.30

Ib Lauritsen

 

Langfredag, d. 30. marts kl. 10

Anne Boye

 

Lørdag d. 31. marts kl. 17

Liturgisk aftensang.

 

April

 

Påskedag, d. 1. april kl. 10

Annemarie Lund

 

2. påskedag, d. 2. april kl. 10

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. april kl. 10

1. søndag efter påske

Anne Boye

 

Søndag d. 15. april kl. 10

2. s.e. påske

Annemarie Lund

 

Søndag d. 22. april kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

St. Bededag d. 27. april kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

Lørdag d. 28. april kl. 9.30 og 11.30

Konfirmation

Anne Boye

 

Søndag d. 29. april kl. 10

4. s.e. påske

Ib Lauritsen

 

Maj

Søndag d. 6. maj kl. 10

Konfirmation

Annemarie Lund

 

Kr. Himmelfartsdag, d. 10. maj kl. 10

Annemarie Lund

 

Søndag d. 13. maj kl. 10

6. s.e. påske

Anne Boye

 

Pinsedag, søndag d. 20. maj kl. 10

Annemarie Lund

 

2. pinsedag, d. 21. maj kl. 11

Fælles udendørsgudstjeneste i Slotshaven

 

Søndag d. 27. maj kl. 10

Trinitatis søndag

Ib Lauritsen

 

 

Juni

 

Søndag d. 3. juni kl. 10

1. søndag i trinitatis

Annemarie Lund

 

Søndag d. 10. juni kl. 10

2. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 17. juni kl. 10

3. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 24. juni kl. 10

4. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Juli

 

Søndag d. 1. juli kl. 10

5. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 8. juli kl. 10

6. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 15. juli kl. 10

7. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 22. juli kl. 10

8. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 29. juli kl. 10

9. s. i trin.

Anne Boye

 

 

August

 

Søndag d. 5. august kl. 10

10. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 12. august kl. 10

11. s. i trin.

Ib Lauritsen

 

Søndag d. 19. august kl. 10

12. s. i trin.

Annemarie Lund

 

Søndag d. 26. august kl. 10

13. s. i trin.

Anne Boye

 

Søndag d. 2. september kl. 10

Høstgudstjeneste -

 

Søndag d. 9. september kl. 10

Stiftsstævne for Ydre Mission

Kalender

Klik på begivenheden for yderligere oplysninger. 

BegivenhedDato

Salmer og sjov - rytmik for 1-3-årige

Salmer og Sjov – rytmik for 1-3 årigeHver anden lørdag kl. 11-12 …

17. nov 11:00
12:00
17. nov 11:00 -
12:00

Koncert med Sankt Hubertus blæserne

Den årlige koncert, hvor Sankt Hubertus og Hillerød …

21. nov 19:30
20:30
21. nov 19:30 -
20:30

Koncert med MaJazz

Svensk Jazz – svenske folkeviser i original og jazzificeret udgave …

24. nov 15:00
16:00
24. nov 15:00 -
16:00

Foredrag "Kvindeskikkelser i bibelen" v. Tine Lindhardt

Kvindeskikkelser i BibelenMan hører undertiden nogen sige, at Bibelen kun …

26. nov 19:30
22:00
26. nov 19:30 -
22:00

Koncert med Ensemble Hovaldt 2018 og Irina Gerkeuli :-)

Koncert med Ensemble Hovaldt 2018 Foregår i: Kirkesalen, Lokale 3, Lokale 1, Lokale 2

16. dec 17:00
18:00
16. dec 17:00 -
18:00

Old Stars Gospel - koncert

 

7. apr 15:00
16:00
7. apr 15:00 -
16:00
Viser 21 til 26 af 26
<< <- 1-10 11-20 21-26 -> >>